Гінекологічне відділення №1
Напрямки діяльності:
1. Оперативна гінекологія: виконуємо гінекологічні операції в "Академії Здоров'я людини" (Червоний хутір) з використанням абдомінального (лапароскопічного, лапаротомічного) та вагінального доступів:
- Діагностична і лікувальна лапароскопія органів малого тазу (роз’єднання злук, резекція яєчників, видалення кіст яєчників, оперативні втручання на маткових трубах при лікуванні безпліддя, дрилінг яєчників при синдромі полікістозних яєчників, лікування всіх форм ендометріозу, лейоміома матки тощо).
- Хірургічна корекція при опущенні та випадінні жіночих статевих органів (класичні та слінгові оперативні втручання)
- Хірургічне лікування стресового нетримання сечі (кольпоуретропексія, методика TVT-O), реконструктивно-пластичні операції на тазовому дні.
- Внутрішньоматкова хірургія (діагностична та лікування гістероскопія, гістерорезектоскопія).
- Класична абдомінальна хірургія (лапаротомія)
- Малі гінекологічні операції (діатермоконізаця шийки матки, вакуум-аспірація тощо)
2. Консервативна гінекологія
- лікування захворювань, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, трихомоніаз, мікоплазмоз, гонорея)
- ендокринна гінекологія
- лікування захворювань шийки матки
ЖІНОЧІ ЗАХВОРЮВАННЯ,
ПРИ ЯКИХ ПОКАЗАНІ ГІНЕКОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ
Найбільш поширеними проблемами, які викликають необхідність оперативного втручання, являються наступні:
- Кіста яєчників. Це доброякісні новоутворення, заповнені рідиною, які можуть провокувати больові відчуття та порушення в роботі репродуктивної системи.
- Поліпи тіла та шийки матки. Це також як правило доброякісні новоутворення, які викликають порушення менструального циклу, біль та можуть створювати складнощі для настання вагітності.
- Опущення та випадіння матки та інших суміжних органів (сечового міхура, кишківника), що викликає значне відчуття дискомфорту, а також порушує нормальне функціонування сечовидільної системи та кишківника.
- Лейоміома матки (міома, фіброма, фіброміома). Це доброякісна гормонзалежна пухлина, яка розвивається у жінок репродуктивного віку і може спричинювати больовий синдром, порушення менструального циклу (тривалі, значні менструації), проблеми з настанням вагітності тощо.
- Ендометріоз, хронічне, рецидивуюче захворювання, що являє собою надмірне розростання клітин внутрішньої оболонки матки (ендометрія) за її межами. Часто викликає больвий синдром, безпліддя.
- Захворювання шийки матки (дисплазія шийки матки, рубцева деформація, тощо)
- Апоплексія яєчника (розрив кісти яєчника). Вражає, як правило, жінок молодого репродуктивного віку і супроводжується внутрішньочеревною кровотечею, що може становити пряму загрозу життю та здоров’ю жінки. Часто потребує невідкладного оперативного втручання.
- Позаматкова вагітність (трубна, яєчникова, черевна тощо). Розвиток вагітності за межами порожнини матки, що створює серйозну загрозу життю та здоров’ю жінки.
- Непрохідність маткових труб, при якій яйцеклітина не в змозі потрапити в порожнину матки, через їх звуження або повну відсутність просвіту(відповідно вагітність в даному випадку неможлива, зростають ризики позаматкової вагітності)
- Істміко-цервікальна недостатність при вагітності (неспроможність шийки виконувати свою функцію і утримувати плід в порожнині матки до терміну пологів)
- Нетримання сечі, викликає дискомфорт та складнощі в підтримці нормального ритму життя, значно впливає на якість життя жінки.