Інформація для пацієнтів

Працівники відділення інтенсивної терапії новонароджених:

Палата інтенсивної терапії обладнана всім необхідним для надання невідкладної допомоги та доглядом за передчасно народженими дітьми та дітьми зі специфічними для періоду новонародженості захворюваннями.

В наявності є кувези, відкриті системи з термоконтролем для інтенсивного виходжування новонароджених, сучасні апарати для проведення неінвазивної та інвазивної респіраторної підтримки, сучасні лампи фототерапії, монітори для постійного контролю дихальної та серцевої діяльності, інфузійні насоси для забезпечення цілодобового парентерального харчування та інфузійної терапії. Для визначення рівня білірубіну в крові малюка використовується неінвазивна методика діагностики (черезшкірна білірубінометрія), що дозволяє уникнути болісних маніпуляцій.

Для лікування дихальних розладів у недоношених дітей та дітей з екстремально низькою масою тіла широко використовується замісна сурфактанттерапія (для цього вводять спеціальний препарат, який дозволяє розкрити легені глибоко недоношеній дитині).

За необхідності у відділенні може бути проведена нейросонографія (ультразвукове дослідження мозку), ультразвукове дослідження органів черевної порожнини.

Велика увага приділяється гуманізації інтенсивної терапії: батьки та родичі беруть участь у догляді за своїми малятами, мають вільний доступ до них протягом доби, часто використовується метод «мати-кенгуру», різноманітні укладки для новонароджених – «гніздечка», подушечки, валики, «восьминіжки», застосовується зниження шумового навантаження, затемнення кувезів.

Всі діти, які перебувають в палаті інтенсивної терапії для новонароджених, оглядаються консиліумом неонатологів на чолі з завідуючою. За необхідності  до консультацій долучаються провідні фахівці міста Київа та лікарі суміжних спеціальностей.

Малюки перебувають під цілодобовим спостереженням лікарів та медичних сестер. У своїй повсякденній роботі неонатальна служба керується сучасними медичними протоколами лікування, добросовісним ставленням до своєї праці, людяністю та любов’ю до маленьких пацієнтів.