Неонатальне відділення об’єднує підрозділ спільного перебування матері та дитини та палату інтенсивної терапії на 4ліжок. Завідуюча відділенням –  лікар вищої категорії, має спеціалізацію з неонатології .

У відділенні працюють висококваліфіковані лікарі-педіатри-неонатологи, всі з них мають вищу категорію. Палати сумісного перебування матері та дитини – затишні та комфортні, що забезпечує створення тісного взаємозв’язку між матір’ю та дитиною. Здоровим новонародженим дітям забезпечується ранній та необмежений контакт з матір’ю на всіх етапах:

  • контакт «шкіра до шкіри»
  • раннє прикладання дитини до грудей
  • спільне перебування з матір’ю, за бажанням жінки, з перших годин після кесарського розтину
  • присутність близьких на пологах
  • навчання матері та родини необхідним навичкам догляду за немовлям

Під час всього періоду перебування малечі в пологовому будинку здійснюється лікарський та сестринський супровід. Всім новонародженим діткам проводиться:

  • ранній скринінг вроджених вад серця
  • генетичний скринінг
  • скринінг слуху
  • профілактика геморагічної хвороби новонароджених
  • вакцинація дітей згідно з календарем щеплень

Палата інтенсивної терапії обладнана всім необхідним для надання невідкладної допомоги та доглядом за передчасно народженими дітьми та дітьми зі специфічними для періоду новонародженості захворюваннями.

В наявності є кувези, відкриті системи з термоконтролем для інтенсивного виходжування новонароджених, сучасні апарати для проведення неінвазивної та інвазивної респіраторної підтримки, сучасні лампи фототерапії, монітори для постійного контролю дихальної та серцевої діяльності, інфузійні насоси для забезпечення цілодобового парентерального харчування та інфузійної терапії. Для визначення рівня білірубіну в крові малюка використовується неінвазивна методика діагностики (черезшкірна білірубінометрія), що дозволяє уникнути болісних маніпуляцій.

Для лікування дихальних розладів у недоношених дітей та дітей з екстремально низькою масою тіла широко використовується замісна сурфактанттерапія (для цього вводять спеціальний препарат, який дозволяє розкрити легені глибоко недоношеній дитині).

За необхідності у відділенні може бути проведена нейросонографія (ультразвукове дослідження мозку), ультразвукове дослідження органів черевної порожнини.

Велика увага приділяється гуманізації інтенсивної терапії: батьки та родичі беруть участь у догляді за своїми малятами, мають вільний доступ до них протягом доби, часто використовується метод «мати-кенгуру», різноманітні укладки для новонароджених – «гніздечка», подушечки, валики, «восьминіжки», застосовується зниження шумового навантаження, затемнення кувезів.

Всі діти, які перебувають в палаті інтенсивної терапії для новонароджених, оглядаються консиліумом неонатологів на чолі з завідуючою. За необхідності  до консультацій долучаються провідні фахівці міста Київа та лікарі суміжних спеціальностей.

Малюки перебувають під цілодобовим спостереженням лікарів та медичних сестер. У своїй повсякденній роботі неонатальна служба керується сучасними медичними протоколами лікування, добросовісним ставленням до своєї праці, людяністю та любов’ю до маленьких пацієнтів.

 

--